Nauka z Kulturą – Czarna dziura

Bez kategorii wt.. 25 paź / 9:00

Zgłębiaj naukę, która jest sztuką i sztukę, która jest nauką.” Leonardo Da Vinci

Od początku kwietnia 2022 roku w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko realizowany jest projekt pt. Nauka z Kulturą. To inicjatywa, która pokazuje, że na Politechnice Śląskiej realizuje się nie tyko badania naukowe i dydaktykę, ale również wydarzenia kulturalne. Nauka oraz kultura zawsze idą w parze i przenikają się wzajemnie.

W ramach projektu „Nauka z kulturą” realizowanego w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko razem z Astrohunters.pl zapraszamy uczniów szkół średnich i ich nauczycieli na popularnonaukową, multimedialną podróż w głąb czarnej dziury.

• Nigdy nie udało się wykonać zdjęcia czarnej dziury – o co chodzi z tym pierwszym historycznym zdjęciem czarnej dziury,
  • Grawitacja nic nie przyciąga – rozważanie na temat natury czasoprzestrzeni,

–   Czarne dziury to nie dziury, bo nie wyglądają – skąd wzięła się nazwa tych dziwnych obiektów i skąd wiadomo, że w ogóle istnieją,

W podróży po czarnych dziurach towarzyszyć nam będzie kosmiczna muzyka odtwarzana z gramofonu. Czy wiecie, że można zobaczyć dźwięk?

Zapraszamy serdecznie 25 października o godzinie 9.00 do Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko na ul. Pszczyńska 85 w Gliwicach.

Kontakt, zapisy:

Bogusław Ziębowicz, email: boguslaw.ziebowicz@polsl.pl, tel.: 604075453