Klub Amatorów Kina | Niebo nad Berlinem wg Wima Wendersa

Film niedz.. 11 paź / 18:00 , Teatralna, wydarzenie darmowe

Damiel i Cassiel są niewidzialni. Nikt ich nie słyszy. Chodzą ulicami miasta, jeżdżą pociągami, dobrze czują się w niebie, kiedy w samolocie gotują się do lądowania na berlińskim lotnisku. Obserwują ludzi, wsłuchują się w ich myśli, próbują ukoić ich skołatane serca.
Damiel i Cassiel to anioły, jakich pośród nas jest wielu. Niewielu jednak wie, że anioły istnieją. Peter Falk wie. Peter Falk, nim został popularnym, filmowym detektywem Columbo, był aniołem. Ale co znaczy nim być? A co – być człowiekiem?
Damiel i Cassiel nie mogą ingerować w świat zewnętrzny. Widzą ich tylko dzieci, więc jeśli ciągle nie zatraciliście w sobie dziecięcej wrażliwości, pozwólcie im się unieść do Berlina lat 80. XX wieku, a w zamian pokażą Wam coś, za co niejeden anioł w sklepie z antykami gotów sprzedać swą zbroję za niewielkie pieniądze.

11.10.2020 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na projekcję filmu Wima Wendersa pt.: „Niebo nad Berlinem”.
Paweł Lekszycki

Klub Amatorów Kina | Niebo nad Berlinem wg Wima Wendersa