dąbrowski_jakub_skorupa / spirala gliwice

Koncert pt.. 1 paź / 20:00 , Klubowa
Zapraszamy na koncert dwóch Jakubów, brzmi to jak ludowa bajka z morałem. I wiecie co…? Rzeczywiście coś w tym jest. Teksty napisane zostały po polsku, zarówno u jednego, jak i drugiego Kuby, a „morał” jest taki, że obdarzeni zostali wielkim talentem: kompozytorskim, aranżacyjnym i literackim.
Jakub Dąbrowski
23 letni producent, autor tekstów i wokalista. Pracował między innymi z Kortezem, Kubą Galińskim i Kubą Skorupą. Tworzy muzykę z pogranicza alternatywy, folk rocku i indie. Całe życie uciekał przed sam nie wie czym próbując różnych kierunków studiów, pracując jako ogrodnik w Nowym Meksyku i szukając miłości swojego życia. W końcu się zatrzymał, wyciął kilka chwastów, miłość znalazł w muzyce i zaczął robić wesołesmutne piosenki.
Jakub Skorupa
To pochodzący ze Śląska wokalista, autor tekstów i gitarzysta – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty nadzieją roku 2021 po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”, utwór zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie Sanki 2021.
Bilety dostępne w goingapp.pl oraz w kasie CKS Mrowisko.
30 w przedsprzedaży i 40 w dniu koncertu.
dąbrowski_jakub_skorupa / spirala gliwice