Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Godność się przewija”

Koncert pt.. 5 maj / 12:00
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Empatia się przewija”
Pierwsze trzy części wydarzenia będą darmowe i dostępne dla wszystkich!!!
Ostatnia część to Stand-Up – Tylko dla dorosłych. Wpłacając min. 50 zł na nasze wydarzenie na portalu zrzutka https://zrzutka.pl/7rkjbr i wybierając nagrodę otrzymają Państwo cegiełkę umożliwiającą wstęp!!!
12:00 – 14:00 KONFERENCJA PRASOWA I SPOTKANIE KOALICJI PRZEIJAMY POLSKĘ
Wezmą w nich udział reprezentacja i przyjaciele Koalicji PRZEWIJAMY POLSKĘ, osoby z niepełnosprawnościami, użytkownicy Komfortek, przedstawiciele władz samorządowych oraz prawdopodobnie online dołączy Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda. Bardzo ważną częścią wydarzenia będzie wręczenie nominacji ambasadorskich mieszkańcom Śląska, którzy wyróżniają się w promocji idei Komfortek. Przewidziane są także krótkie wystąpienia prelegentów, którzy zaprezentują możliwości działań godnościowych na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
15:00 – 18:00 GRA INTERAKTYWNA „Codzienność z niepełnosprawnościami” oraz WARSZTATY
Darmowa! Dostępna dla wszystkich małych i dużych! Przewidziane są nagrody!
Gra interaktywna symulująca życie osób niepełnosprawnych, w której gracze wykonują różne zadania, by zrozumieć ich trudności i ograniczenia. Celem gry jest zwiększenie świadomości społecznej i edukacja w zakresie pełnej integracji i dostępności do życia publicznego. Równolegle odbędą się warsztaty oraz spotkania towarzysko-edukacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych i firmami, którym los osób z niepełnosprawnościami nie jest obojętny.
17:00 – 18:00 KONCERT BAJKOWO
Darmowy dostępny dla wszystkich koncert na którym usłyszymy najpiękniejsze piosenki z bajek w wykonaniu uczniów gliwickiej szkoły śpiewu Singart, w tym uczestników programu The Voice Kids – Anię Laskowską i Maksa Piwko.
19:00 – 21:00 STAND UP: Jacek Noch i Juliusz Sipika
Tylko dla dorosłych! Bez cenzury! Ograniczona ilość miejsc!
Jacek Noch – komik stand-up comedy, jeden z „delikatniejszych” przedstawicieli tego gatunku. Na scenie bardzo ciepły, ma ogromny dystans do siebie i do życia – co samo w sobie może nie jest nadzwyczajne ale w zestawieniu z jego chorobą (Stwardnienie Rozsiane) powoduje, że hipnotyzuje optymizmem widownię – On – człowiek nieuleczalnie chory… Zwycięzca open-mic’a programu „Tylko Dla Dorosłych” TVP2, występował na scenie programu Kuby Wojewódzkiego.
Juliusz Sipika – Niepełnosprawny komik z Łodzi. Zajmuje się stand-upem od pięciu lat. W swoim programie łączy absurdalne przemyślenia na temat świata z prozą dnia codziennego. Występował już kilka razy w różnych miejscach podobno są ludzie, którym to się podobało. Lubi guacamole.
Wspólnie chcemy pokazać, że humor nie zna granic i może łączyć ludzi!!!
Zapraszamy na nasze wydarzenie, które nie tylko zapewni rozrywkę, ale również przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niepełnosprawności.
W ramach wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna „EMPATIA SIĘ PRZEWIJA” numer „2023/1361/OR, a zyski z wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Fundacji NieOdkładalni. Dzięki temu uda nam się zapewnić opiekę wytchnieniową dla osób z niepełnosprawnościami, które z powodu swojego stanu zdrowia wymagają wsparcia i opieki.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Godność się przewija”