Covery, inspiracje, plagiaty cz.5 (on line)

Wydarzenie muzyczne czw.. 21 maj / 20:00 , wydarzenie darmowe

Po czwartym odcinku nie mamy złudzeń, że wiedza o której opowiadamy niszczy wspomnienia, ale czy prawda nie jest najważniejsza?

Co to za wiedza? Opowiadamy o przenikaniu się świata muzycznego, o artystach, stylach, gatunkach, czasami o życiu prywatnym muzyków i o własnych doświadczeniach. Puszczamy utwory i piosenki, które stały się przebojami, ale autorami i pierwszymi wykonawcami był ktoś wiele wiele lat wcześniej. Uwielbiamy doszukiwać się inspiracji nawet u takich tuzów jak Led Zeppelin czy cała scena hip-hopowa.

Miały to być spotkania z udziałem publiczności, później miała to być relacja na żywo. Niestety z powodów ograniczeń, które stawia nam algorytm wielu popularnych serwisów internetowych, postanowiliśmy się nagrać. Ale zrobiliśmy to tak, jakby było na żywo. Żadnych dubli, bez montażu, a całość zarejestrowana profesjonalnie smartfonem.

Dwa światy. Pierwszy, to świat Bogusia Ziębowicza, nauczyciela akademickiego, twórcy „Dobrego Wieczoru z Płytą Winylową”, „Giełdy Płyt Winylowych”, ogromnego fana muzyki, bez ograniczeń, ale muzyka elektroniczna ze szkoły berlińskiej i muzyka progresywna, to jego konik.

Drugi świat, to świat Łukasza Kwaśniewskiego. Menadżera Klubu Spirala, twórcy cyklu koncertów „SpiralaROOM” i prowadzącego KAK (Krótkie Ale Kino vel Klub Amatorów Kina). Kolejny fan muzyki bez ograniczeń, ale najbardziej kocha brzmienia lat 90, świat sampli i przede wszystkim muzyki alternatywnej.

Aby zobaczyć program zapraszamy na naszego Facebooka

Zapraszamy w piątek 21 maja o godzinie 20:00.
Bogusław Ziębowicz i Łukasz Kwaśniewski

Wydarzenie FB
Covery, inspiracje, plagiaty cz.5 (on line)