Dobry POP z płyty winylowej – STING Nothing Like The Sun

Wydarzenie muzyczne czw.. 15 kw. / 20:00 , Online, wydarzenie darmowe
Zapraszamy na program muzyczny on-line pt. Dobry pop z płytą winylową.
O co chodzi? Już tłumaczymy…
Dobry – „świetny, znakomity w swojej dziedzinie, ciekawy, interesujący, wysokiej jakości.”
Pop (muzyka pop) – „ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
W węższym zakresie popem nazywa się bardziej „miękki” i nastawiony na masowego odbiorcę odłam muzyki rockowej, charakteryzujący się prostotą, melodyjnością i szerszym niż w klasycznej muzyce rockowej użyciem syntezatorów i studyjnych technik nagraniowych. Często style popowe są „łagodniejszymi” odmianami pierwotnych stylów wyrosłych z różnych odmian muzyki rozrywkowej (nie tylko rockowej), lub kombinacjami tych odmian tak zestawianymi, aby usunąć brzmienia nietolerowane w danym momencie przez większość potencjalnych słuchaczy, oraz aby zachować brzmienia, które są aktualnie modne.”
Płyta winylowa (płyta gramofonowa) – „zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym. Płyty gramofonowe były wykonywane z różnych materiałów, najczęściej ebonitu, szelaku lub poli(chlorku winylu) – stąd nazwa potoczna – płyta winylowa. Choć produkowano je w różnych kolorach, to zdecydowanie najczęściej w czarnym, stąd inna nazwa potoczna – czarna płyta. Obecnie powszechnie określana jest też mianem płyty analogowej.”
Reasumując zapraszamy na nieobiektywną podróż po najważniejszych popowych płytach drugiej połowy XX wieku oczywiście odtwarzanych z winyla na najlepszym sprzęcie HiFi z naszym komentarzem słownym.
Bogusław Ziębowicz i Łukasz Kwaśniewski
Wydarzenie FB
Dobry POP z płyty winylowej – STING Nothing Like The Sun