Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Deep Purple Mark II

Wydarzenie muzyczne pt.. 18 cze / 20:00 , Klubowa
Mark I, II, III, IV… – tak określa się kolejne składy personalne grupy Deep Purple.
Mark II to nie tylko moim zdaniem najlepszy i chyba również najważniejszy skład Deep Purple. Tworzyli go: Ritchie Blackmore – gitara elektryczna, Ian Gillan – śpiew, Roger Glover – gitara basowa, Jon Lord – instrumenty klawiszowe, Ian Paice – perkusja. Działalność Mark II przypada na lata 1969-1973 oraz 1984-1989. Tyle encyklopedii…
A teraz trochę emocji! Mark II to skład genialny jeżeli chodzi o osobowości muzyczne, w którym ciągle coś iskrzyło w relacjach międzyludzkich. To muzyczna mieszanka wybuchowa odpowiedzialna między innymi za płytę In Rock, która stała się podwaliną pod hard rock i heavy metal oraz za genialny koncert w Made In Japan zarejestrowany podczas występów grupy w Osace i Tokio. Deep Purple to także moja młodość i pierwszy wielki koncert, na którym byłem. Dziś trochę rzadziej sięgam po ich płyty ale za każdym razem jest to muzyczna uczta, szczególne jeżeli słucham Deep Purple z płyt winylowych.
Pamiętam to uczucie, kiedy po raz pierwszy na żywo usłyszałem Smoke on the water i Perfect strangles. Do tej pory na myśl o tym mam ciarki na plecach.
Dobrze jest czasem wrócić do czasów, kiedy muzyka rockowa była młoda…
Zapraszam serdecznie
Bogusław Ziębowicz
Ps. Lubię także składy z Mark III i IV. O nich też w przyszłości zrobimy Dobry wieczór z płytą winylową
Wydarzenie FB
Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Deep Purple Mark II