Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Pink Floyd Live at Pompeii

Wydarzenie muzyczne pt.. 18 mar / 20:00 , Klubowa
Pink Floyd to klucz do świata art rocka, to najważniejszy band na świecie! To piszę ja, fanatyczny fan zespołu…
W październiku 1971 roku został zarejestrowany film, zawierający koncert grupy bez udziału publiczności, zrealizowany w antycznym amfiteatrze w Pompejach. Początkowo planowano jedynie jego pojedyncze emisje w telewizji francuskiej, niemieckiej i belgijskiej. Jednak ze względu na sporą popularność jaką zdobył, trafił także do kin, a potem ukazał się w wersji wideo i DVD. Nigdy nie została wydana jego ścieżka dźwiękowa na winylu!
My jednak na najbliższym Dobrym wieczorze posłuchamy jej wersji winylowej dzięki dobrej jakości bootlegowi pochodzącemu wprost z konsoli miksera.
Bootlegi to Święte Graale dla kolekcjonerów płyt winylowych. Pochodzą najczęściej z nielegalnych nagrań w czasie koncertów. Mogą to być nagrania różnej jakości, od słabej do bardzo dobrej, dokonywane za pomocą przenośnych magnetofonów lub kamer wideo przemycanych na koncert, czy profesjonalne nagrania bezpośrednio z konsoli miksera, dokonywane przez operatorów dźwięku. Czasem są to nagrania okazjonalnych transmisji radiowych lub telewizyjnych z koncertów. Bardzo rzadkimi przypadkami są bootlegi tworzone na podstawie taśm kradzionych z archiwów wytwórni płytowych. Mogą to być również wykradzione nagrania z prób lub nagrania demo.
Czy wiecie że za pierwszy bootleg uchodzi album Boba Dylana znany jako Great White Wonder?
Zapraszam serdecznie
Bogusław Ziębowicz
Ps. Pół wieku później w tym samym amfiteatrze nagrał swój koncertowy album David Gilmour – głos i gitara Pink Floyd. Jego fragmentów również posłuchamy tego prawie już wiosennego wieczoru jednak już w wersji oficjalnej.
Wydarzenie FB
Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Pink Floyd Live at Pompeii