Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Queen / 10-lecie Mrowiska

Wydarzenie muzyczne pt.. 5 lis / 20:00 , Klubowa
Queen
„Brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.
Muzyka Queen odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian (hard rock, art rock, rock progresywny) oraz, w pewnym stopniu, muzyki pop. Charakterystyczną cechą zespołu są też wielowarstwowe aranżacje, harmonie wokalne oraz aktywny udział publiczności podczas koncertów…” – tyle od Wikipedii.
A teraz coś ode mnie.
Queen to pierwsza liga rockowych gigantów. Grupa stworzona przez czterech utalentowanych muzyków o ambicjach przekraczających wiele barier, nie tylko tych muzycznych. To kolorowa gwiazda na firmamencie dekad lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Największy koncertowy zespół świata naznaczony śmiercią jego frontmana. Nie przez przypadek Brian, Roger, Freddie i John nazwali swój zepół Queen. Czyżby przypuszczali, że będą Królową, przepraszam Królami muzyki rockowej?
A jak grupa Queen brzmi z płyty winylowej? O tym dowiemy się niebawem…
Zapraszam
Bogusław Ziębowicz
Wydarzenie FB
Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Queen / 10-lecie Mrowiska