NENE HEROINE / USO 9001 True Tone Festival Gliwice

Wydarzenie muzyczne sob.. 27 maj / 18:00 , Klub Studencki Spirala
True Tone Festival
Klub Studencki Spirala
ul. Pszczyńska 85, Gliwice
Drzwi: 18:00
Start: USO 9001 g.19:00 / Nene Heroine g. 21:00
NENE HEROINE
To trójmiejski zespół w stylistyce JAZZ/PSYCHEDELIC.
Ich twórczość to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych i emocjonalnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie „Total Panorama” (Alpaka Records), zespół prezentuje nowy program pod tytułem „MOVA”. Jest to rozwinięcie dotychczasowej eksploracji muzycznego ,,tripu’’, w który artyści zabierają słuchaczy. Publiczność Nene Heroine jest znacznie szersza, niż zamknięte grono wielbicieli tylko jednego gatunku. Muzycy zespołu nie lubią kompromisów, a jazz traktują wyłącznie jako punkt wyjścia do tworzenia nowych struktur. „MOVA” jest pretekstem do dalszych poszukiwań własnego stylu oraz pójścia o krok dalej i połączenia sfery dźwiękowej z aspektem wizualnym na scenie.
SKŁAD ZESPOŁU:
Peter Stanley Chester – saksofon, elektronika
Michael Zismann – gitara, wokal
Tony Sadeky – gitara basowa
Stan Corazon – perkusja
USO 9001
Zespół powstał na początku 2021 roku i z Epką Unidentified Sonoristic Object zadebiutował na Festiwalach: Lado na Wsi i Jazz Jantar, gdzie został okrzyknięty
jednym z najlepszych debiutów w historii festiwalu.
Nazwa projektu prowadzi do naturalnych skojarzeń z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, które stały się inspiracją do powstania muzycznych form lawirujących w nieznanych przestrzeniach, Tożsamość USO to połączenie jazzu, wspartego klasyczną edukacją z elektronicznymi brzmieniami, fakturami i hiphopowymi rytmami na bębnach.
SKŁAD ZESPOŁU:
Jan Pieniążek (perkusja),
Jan Gałosz (gitara),
Miłosz Pieczonka (saksofon).
Karnet i bilety na pozostałe koncerty: https://tobilet.pl/true-tone-festiwal-2023.html
Stacjonarnie bilety pojawią się 1 kwietnia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 3.
Bilety z 20% zniżką dla posiadaczy gliwickiej karty mieszkańca i karty seniora dostępne będą tylko stacjonarnie.
NENE HEROINE / USO 9001 True Tone Festival Gliwice