SOUNDTRACKi, z obrazem czy bez + gość specjalny ONLINE

Wydarzenie muzyczne czw.. 26 lis / 19:00 , Online, wydarzenie darmowe
To nowy program duetu, który dał nam się poznać dzięki programowi „Covery, Inspiracje, Plagiaty”.
Sami twierdzą, że muzykę można podzielić na wiele sposobów. Naukowe podejście pewnie większość z nas poznała na lekcjach muzyki w szkole.
Na co dzień jednak posługujemy się: podziałem na gatunki, na piosenki i utwory, na muzykę taneczną i do słuchania, na muzykę angażującą i muzykę w tle czy po prostu dobrą i złą.
Jest jednak jeden podział, którym szczególnie chcemy się zająć, podział ze względu na przeznaczenie, a konkretniej porozmawiać o muzyce filmowej.
Nasi prowadzący będą próbowali odpowiedzieć na pytania: czy muzyka w filmie odgrywa duże znaczenie, czy spełnia swoją rolę, czy wpływa na całokształt, czy ją zauważamy, czy można słuchać jej nie znając filmu, do którego została napisana? Czy działa poza ekranem?
Nasz duet udowodni nam, że muzyka filmowa to nie tylko ta klasyczna – orkiestrowa, ale także elektroniczna, instrumentalna, czasami wygrana tylko na jednym instrumencie. Może to też być naprawdę świetna składanka z ulubionej playlisty.
W trzecim odcinku pojawi się Arkadiusz Dziura, twórca bloga „Na Skraju Ekranu”, Klubu Amatorów Kina.
W dwóch poprzednich spotkaniach była muzyka grupy Tangerine Dream, ścieżka do Nietykalnych 2011, muzyka Lisy Gerrard i do arcydzieła telewizyjnego Twin Peaks.
Co będzie w trzecim epizodzie? Za trzy tygodnie nie będzie to już tajemnicą.
Zapraszają
Bogusław Ziębowicz, Łukasz Kwaśniewski i Arkadiusz Dziura
Wydarzenie FB
SOUNDTRACKi, z obrazem czy bez + gość specjalny ONLINE