SOUNDTRACKi, z obrazem czy bez. S01E05

Wydarzenie muzyczne czw.. 28 sty / 19:00 , Online, wydarzenie darmowe
Soundtracki… to program duetu, który dał nam się już poznać dzięki programowi „Covery, Inspiracje, Plagiaty”.
Sami twierdzą, że muzykę można podzielić na wiele sposobów. Naukowe podejście pewnie większość z nas poznała na lekcjach muzyki w szkole, ale
na co dzień jednak chętniej posługujemy się: podziałem na gatunki, na piosenki i utwory, na muzykę taneczną i do słuchania, na muzykę angażującą i muzykę w tle czy po prostu dobrą i złą.
Jednak jeden podział, którym szczególnie chcą się zająć, to podział ze względu na przeznaczenie, a konkretniej mowa o muzyce filmowej.
Nasi prowadzący będą próbowali odpowiedzieć na pytania: czy muzyka w filmie odgrywa duże znaczenie, czy spełnia swoją rolę, czy w ogóle ją zauważamy, czy można słuchać jej nie znając filmu, do którego została napisana? Czy działa poza ekranem?
Duet Boguś / Łukasz pokaże, że muzyka filmowa to nie tylko ta klasyczna – orkiestrowa, ale także elektroniczna, instrumentalna, czasami wygrana tylko na jednym instrumencie. Może to też być naprawdę świetna składanka z ulubionej playlisty reżysera.
Na czterech poprzednich spotkaniach była muzyka grupy Tangerine Dream, ścieżka do filmu „Nietykalni” z 2011 roku, muzyka Lisy Gerrard i soundtrack do arcydzieła telewizyjnego „Twin Peaks”. Była też muzyka Klausa Schulze do filmu porno „Body Love”, do „Spidermana 2” i filmu „Whiplash”. Przenieśliśmy się w czasie i spotkali z Robinem z Sherwood i grupą Clannad, wysłuchaliśmy muzycznych dokonań Jima Jarmuscha.
Czym tym razem zaskoczą nas prowadzący? Dowiemy się już niebawem.
Zapraszają
Bogusław Ziębowicz, Łukasz Kwaśniewski
Wydarzenie FB
SOUNDTRACKi, z obrazem czy bez. S01E05